Bezpieczne zejście na plażę w Jastrzębiej Górze

Bezpieczne zejście na plażę w Jastrzębiej Górze

Niebezpieczne zejście na plażę w Jastrzębiej Górze całkowicie zmieniło oblicze. W miejscu, które do niedawna turyści i miejscowi omijali szerokim łukiem, obecnie znajdują się schody, zjazd techniczny i nowoczesne oświetlenie.

Gmina Władysławowo zakończyła przebudowę zejścia na plażę nr 23 w Jastrzębiej Górze. Schody zostały wykonane z ekologicznego hanitu, pod nimi doprowadzono media, a nad nimi zainstalowano nowoczesne oświetlenie.

To pierwsze nowocześnie oświetlone zejście w historii Jastrzębiej Góry. Koszt realizacji całego przedsięwzięcia wyniósł 650 tysięcy złotych – wyjaśnia Roman Kużel, burmistrz Władysławowa.

Obok schodów utworzono również pas techniczny służący do przejazdu służbom ratunkowym oraz pojazdom Urzędu Morskiego.

Wykonanie zjazdu dla wózków i osób niepełnosprawnych nie było możliwe ze względu na zbyt duży kąt nachylenia zejścia, a co za tym idzie brak możliwości uzyskania takowego pozwolenia na budowę – czytamy na stronie urzędu.

Władze gminy Władysławowo zapowiadają, że takie udogodnienie jednak powstanie.

– Dosłownie 50 metrów dalej, w miejscu zejścia na plażę nr 22, zamierzamy wykonać dojście, dzięki któremu osoby niepełnosprawne, będą mogły bez przeszkód korzystać z uroków naszego kurortu – dodaje Roman Kużel.

Dzięki doprowadzonym na plażę mediom możliwe będzie również m.in. uporządkowanie działalności gastronomicznej oraz ustawienie toalet. Warto wspomnieć, że nowe, przystosowane dla wózków zejście powstało już w Chłapowie. Koszt inwestycji wyniósł około 150 tysięcy złotych.

Obecnie trwa projektowanie kolejnych zejść, między innymi w Chłapowie przy wejściu nr 14 oraz główne wejście przy latarni morskiej w Rozewiu.

Czytaj więcej: nadmorski24.pl

Udostępnij link na FB

← Powrót do spisu aktualności

Zamów bezpłatny katalog

Aktualności