Park Oruński będzie piękny jak Oliwski. Inwestycja za ponad 6 mln zł

Park Oruński będzie piękny jak Oliwski. Inwestycja za ponad 6 mln zł

Zabytkowy park Oruński zobacz na mapie Gdańska czekają spore zmiany, dzięki którym ma być jeszcze piękniejszy. Ten jeden z największych gdańskich parków do listopada przyszłego roku zyska amfiteatr, altanę, monitoring, nowe alejki i oświetlenie oraz, jak za dawnych czasów, zostanie ogrodzony.

Liczący 11 ha park Oruński, położony nieopodal kanału Raduni, w dolinie między morenowymi wzgórzami, swoją historią sięga już XVI wieku. Dla wielu gdańszczan – nie tylko mieszkańców Oruni – jest piękniejszy od Oliwskiego, ale od lat czeka na poważne inwestycje, by odzyskał świetność, jaką cieszył się w XIX wieku.

Jednak to w ramach trzeciego i ostatniego etapu park czekają największe inwestycje.

W ostatnich latach z powodu braku finansów wykonywano w nim niewielkie prace podzielone na etapy, na które wydano w sumie 2,2 mln zł. Powstała dzięki temu fontanna, plac zabaw, drewniane pomosty nad stawami czy siłowania pod chmurką.

Jednak to w ramach trzeciego i ostatniego etapu park czekają największe inwestycje.

Co się zmieni w parku Oruńskim?

Największą zmianą będzie budowa nowej altany w centralnej części parku i okazałego amfiteatru. Wyremontowana zostanie wozownia, a park, tak jak w XIX wieku będzie miał ogrodzenie z bramami i furtkami.

Ponadto pojawią się w nim nowe ścieżki dla spacerowiczów, place z nawierzchnią z kostki granitowej, ścieżki gruntowe na terenie wzgórz parkowych oraz liczące ponad 100 m kw. boisko do gry w bulle.

Czytaj więcej: trojmiasto.pl

Udostępnij link na FB

← Powrót do spisu aktualności

Zamów bezpłatny katalog

Aktualności