Zachód słońca na plaży – także dla niepełnosprawnych

Zachód słońca na plaży – także dla niepełnosprawnych

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, a także matki z małymi dziećmi w wózkach, mogą swobodnie spacerować czy też oglądać zachody słońca we Władysławowie. Do takiego wypoczynku zachęcają władze miasta. Jest to możliwe, dzięki nowej kładce, która ciągnie się wzdłuż wybrzeża Bałtyku.

Zachód słońca na nowej kładce spacerowej na środku plaży. Setki turystów, kilka osób na wózkach inwalidzkich i kilkanaście matek z wózkami z dziećmi. Wiem, że jeszcze dużo barier do pokonania przed nami, ale tym bardziej cieszy mnie dostępność przestrzeni plaży dla osób, które jej wcześniej nie miały – nie kryje zadowolenia Roman Kużel, burmistrz Władysławowa.

 Kładka ma szerokość 3 metrów i ponad kilometr długości, jest instalowana w systemie segmentowym, a wykonana została z estetycznego i trwałego tworzywa sztucznego. Podest spacerowy zamontowano od wejścia nr 1 do wejścia nr 9 na plaży we Władysławowie.

Niezmiernie cieszę się z realizacji tego zadania tym bardziej, że udało nam się je wykonać dzięki środkom pozyskanym od dzierżawców punktów gastronomicznych na plaży. Od lat otrzymywaliśmy zgłoszenia w sprawie drewnianej kładki, która delikatnie mówiąc, pozostawiała wiele do życzenia. Obecnie zamontowane podesty są gwarancją bezpieczeństwa i estetyki – mówi Kużel.

Kładka na plaży we Władysławowie została zamontowana w sposób umożliwiający dostosowanie do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym osób niepełnosprawnych, czyli bez uskoków i schodów. Jak podaje władysławowski ratusz, przed okresem jesienno-zimowym będzie ona demontowana, tak aby nie ulegała uszkodzeniom powodowanym m.in. przez silne sztormy i niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Czytaj więcej: nadmorski24.pl

Udostępnij link na FB

← Powrót do spisu aktualności

Zamów bezpłatny katalog

Aktualności