Władze Władysławowa chcą przedłużyć kładkę na plaży

Władze Władysławowa chcą przedłużyć kładkę na plaży

Władze Władysławowa chwalą dzierżawców wynajmujących tereny przy plaży. Dzięki temu, że prowadzone przez nich lokale są estetyczne, być może kładka spacerowa zostanie wydłużona. Przy okazji samorządowcy zachęcają innych przedsiębiorców do konsultacji z miejskim architektem, by uroku zyskała cała gmina.

Jak podaje serwis prasowy gminy Władysławowo, w tym sezonie letnim na plaży we Władysławowie pojawiła się komfortowa kładka oraz trzy punkty gastronomiczne. Urzędnicy przypominają, że magistrat w umowach ich dzierżawy wyznaczył standardy wykonania lokali. Pomysł ten się sprawdził, bo w efekcie, jak podkreślają pracownicy miejscowego urzędu, wyglądają one „estetycznie, schludnie, a przede wszystkim jednolicie”.

Chcieliśmy pokazać, przy współpracy z dzierżawcami, że można inaczej. Liczymy na to, że obiekty znajdujące się na prywatnych działkach również pójdą w tym kierunku. Zasada jest prosta: wspólnie poprawiamy wygląd infrastruktury przestrzeni publicznej, dzięki czemu wszyscy zyskujemy, gdyż budujemy atrakcyjny wizerunek gminy – skomentował Roman Kużel, burmistrz Władysławowa.

Codziennie przy okazji rozmów o zabudowie gminnych terenów zwracamy uwagę na ich spójność z otoczeniem. Miejski architekt zawsze też służy pomocą wszystkim zainteresowanym, szukającym porady. Jestem przekonany, że z roku na rok zarówno mieszkańcy, jak i przyjeżdżający turyści, zauważą efekty tych działań – dodał włodarz gminy.

Ponadto w przyszłym roku samorząd chce wydzierżawić kolejne miejsce na plaży, tym razem przy wejściu nr 11 we Władysławowie. Jeśli się uda, to kładka będzie jeszcze dłuższa.

Dodając do tego kompleksową przebudowę ulicy Hryniewieckiego, rysuje nam się perspektywa przystępnego, ujednoliconego krajobrazu, który wraz ze słońcem i morzem jest receptą na udany wypoczynek w komfortowych warunkach – planują urzędnicy.

Czytaj więcej: nadmorski24.pl

Udostępnij link na FB

← Powrót do spisu aktualności

Zamów bezpłatny katalog

Aktualności