Promenada już gotowa

Promenada już gotowa

Pierwszy etap budowy promenady zakończony. Oficjalne otwarcie nastąpi 27 czerwca, ale burmistrz już teraz zaprasza do słonecznego Nowego Warpna.

Z wieży widokowej można podziwiać panoramę, wypocząć na ławeczkach, chłodzić się wiatrem od strony Zalewu Szczecińskiego.

Zrobiliśmy rekonesans po zbudowanej promenadzie. Okala cypel półwyspu. To pierwszy etap inwestycji. Ale już spacerując wokół brzegu jeziora, zatoki i Zalewu Szczecińskiego, możemy podziwiać urokliwe miasteczko, oblewające półwysep akweny, przyrodę i architekturę.

Już teraz można spotkać na promenadzie gości ze Szczecina i okolic. Zawitali tu m.in. młodzi motocykliści. – Spotkaliśmy się w Trzebieży – mówi Maciej Pieczykolan. – Ponieważ słyszeliśmy o tym, jak zmienia się to miasteczko, ruszyliśmy by się o tym przekonać. Nie kryli zachwytu promenadą. – Świetnie to wygląda, jesteśmy mile zaskoczeni – mówi Błażej Lebiedziewicz. – Brakuje tylko ogniska – dodał z uśmiechem.

W ramach pierwszego etapu powstała promenada z wieżą widokową na Zalew Szczeciński i Altwarp. Ciągi piesze na koronie wału zbudowano z materiałów z recyklingu. Powstały dwa obiekty, w których będą funkcjonować punkty gastronomiczne, usługowe, bar. Obok są place parkingowe. W pierwszym etapie zbudowano 330 metrów promenady.

W ciągu dla spacerowiczów wkomponowano dwa miejsca. W jednym są szachy i gry planszowe. W drugim stanął pomnik Leszcza (ryba jest elementem herbu Nowego Warpna). Powstała także plaża na wysokości kościoła parafialnego od strony Jeziora Nowowarpieńskiego.

– Te inwestycje mają przyciągać do nas turystów – podkreśla Władysław Kiraga, burmistrz Nowego Warpna. – Mamy strategię rozwoju, i realizujemy ją punkt, po punkcie. Zbudujemy jeszcze marinę, zaplecze socjalne, dalszy ciąg promenady, aleje. Są u nas doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, turystyki, mamy szlaki rowerowe. My tworzymy bazę, by z tego dobrodziejstwa natury można było czerpać pełnymi garściami.

Czytaj więcej: GS24.pl

Udostępnij link na FB

← Powrót do spisu aktualności

Zamów bezpłatny katalog

Aktualności