„Plaże dostępne dla wszystkich”. Kładka dla niepełnosprawnych w Orłowie [ZDJĘCIA]

„Plaże dostępne dla wszystkich”. Kładka dla niepełnosprawnych w Orłowie [ZDJĘCIA]

W Orłowie powstało nowe wygodne zejście do wody – drewniany podest. Korzystać mogą z niego między innymi osoby poruszające się na wózkach, rodziny z małymi dziećmi…

Orłowska kładka to wspólna inwestycja ZDiZ Gdynia, Gdyńskiego Centrum Spotu i Samodzielnego Referatu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Wcześniej powstały już dwa takie drewniane podjazdy na plaży Śródmieście. Chętnie korzystają z nich osoby poruszające się na wózkach, matki z wózkami, a także rowerzyści.

Gdynia bierze udział w projekcie „Plaże dostępne dla wszystkich”.

– Niedawno odbyła się w naszym mieście, ogólnopolska konferencja „Spotkajmy się na plaży, czyli dlaczego warto rozmawiać o dostępnej przestrzeni„. Uczestnicy wypracowali między innymi pewne propozycje dotyczące modernizacji wejść do plaż i ich dostępności. Podczas konferencji wydano rekomendację dla wszystkich gmin nadmorskich, jak robić przestrzeń przyjazną dla wszystkich. Nie tylko dla osób poruszających się na wózkach, ale również dla wszystkich użytkowników plaż – tłumaczyła wczoraj pełnomocnik prezydenta do spraw osób niepełnosprawnych Beata Wachowiak-Zwara.

Czytaj więcej: gdynia.naszemiasto.pl

Udostępnij link na FB

← Powrót do spisu aktualności

Zamów bezpłatny katalog

Aktualności