Nowe kładki na plaży w Chałupach i Karwi (foto)

Nowe kładki na plaży w Chałupach i Karwi (foto)

Gmina Władysławowo wykonała kolejne, dwie kładki usprawniające osobom niepełnosprawnym dojście na plażę. Mają one długość 30 i szerokość 3 metrów, a na ich końcu znajduje się tzw. taras o łącznej powierzchni 24 m2.

Estetyczne deski pomostowe koloru szarego wykonane są z tworzywa sztucznego i zostały ułożone na wejściach na plażę nr 20 w Chałupach oraz 43 w Karwi. To nie pierwsze tego rodzaju kładki zamontowane w Gminie Władysławowo. – W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku podobne zejścia na plażę w Chałupach i Ostrowie. To rozwiązanie sprawdza się w praktyce, otrzymujemy pozytywne opinie, dlatego też kontynuujemy ich instalowanie – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Kładki są udogodnieniem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, o kulach, czy też dla rodzin z dziećmi w wózkach i seniorów. Władze Gminy Władysławowo chcą kontynuować ich rozbudowę. W okresie jesienno-zimowym kładki będą częściowo demontowane, żeby nie ulegały zniszczeniom powodowanym sztormem lub niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Czytaj więcej: wladyslawowo.pl

Udostępnij link na FB

← Powrót do spisu aktualności

Zamów bezpłatny katalog

Aktualności