Nowe kładki na plażach w Chałupach i Karwi

Nowe kładki na plażach w Chałupach i Karwi

W Chałupach i Karwi powstały kładki umożliwiające osobom niepełnosprawnym i rodzicom z dziecięcymi wózkami bezproblemowe dojście na plażę.

Gmina Władysławowo wykonała kolejne dwie kładki usprawniające osobom niepełnosprawnym dojście na plażę. Mają one długość 30 i szerokość 3 metrów, a na ich końcu znajduje się tzw. taras o łącznej powierzchni 24 m2.W Chałupach i Karwi powstały kładki umożliwiające osobom niepełnosprawnym i rodzicom z dziecięcymi wózkami bezproblemowe dojście na plażę.

Wykonane z tworzywa sztucznego deski pomostowe zostały ułożone na wejściach na plażę nr 20 w Chałupach oraz nr 43 w Karwi. To nie pierwsze tego rodzaju kładki zamontowane w gminie.

W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku podobne zejścia na plażę w Chałupach i Ostrowie. To rozwiązanie sprawdza się w praktyce, otrzymujemy pozytywne opinie, dlatego też kontynuujemy ich instalowanie – mówi burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Kładki stanowią udogodnienie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, o kulach, czy też dla rodzin z dziećmi i seniorów. W okresie jesienno-zimowym kładki będą częściowo demontowane, aby nie ulegały zniszczeniom powodowanym sztormem lub niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Czytaj więcej: nadmorski24.pl

Udostępnij link na FB

← Powrót do spisu aktualności

Zamów bezpłatny katalog

Aktualności