Kładka na plaży jak autostrada w stronę słońca

Kładka na plaży jak autostrada w stronę słońca

Spacery o wschodzie lub zachodzie słońca wzdłuż linii brzegowej jeszcze nigdy nie były tak komfortowe. Mowa oczywiście o nowej kładce, szerokiej na 3 metry i długiej na ponad 1 km, dzięki której osoby niepełnosprawne, rodziny z dziećmi w wózkach oraz pozostali turyści i mieszkańcy mogą po władysławowskiej plaży spacerować w wygodny i bezpieczny sposób.

Nadmorskie krajobrazy można podziwiać dzięki podestowi spacerowemu, który zamontowano od wejścia nr 1 do wejścia nr 9 na plaży we Władysławowie. Kładka instalowana w systemie segmentowym wykonana została z estetycznego i trwałego tworzywa sztucznego. Ma dokładnie 1083 metry długości oraz 3 metry szerokości (plus poszerzenia do 6 metrów). Deski pomostowe są ryflowane, co zapobiega poślizgom i zwiększa swobodę ruchu. – Niezmiernie cieszę się z realizacji tego zadania, tym bardziej że udało nam się je wykonać, dzięki środkom pozyskanym od dzierżawców punktów gastronomicznych na plaży. Od lat otrzymywaliśmy zgłoszenia ws. drewnianej kładki, która delikatnie mówiąc pozostawiała wiele do życzenia. Obecnie zamontowane podesty są gwarancją bezpieczeństwa i estetyki, na podstawie których prowadzimy inwestycje na terenie naszej gminy – mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Kładka na plaży we Władysławowie została zamontowana w sposób umożliwiający dostosowanie do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewniający dostępność dla osób niepełnosprawnych tj. bez uskoków i schodów, wraz z przygotowaniem podłoża w zakresie niezbędnym do ułożenia podestu (wyrównanie terenu). Przed okresem jesienno-zimowym będzie ona demontowana, tak aby nie ulegała uszkodzeniom powodowanym m.in. przez silne sztormy i niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Czytaj więcej: wladyslawowo.pl

Udostępnij link na FB

← Powrót do spisu aktualności

Zamów bezpłatny katalog

Aktualności